Gelin Arabası Hazırlatırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fame Residence Lara  Hep Yanıbaşınızda

Bu konuda sayısız seçeneğiniz var. İster dost ve bildik kendi aracınızı süsletin, ister arkadaşınızın arabasını, ister bir Limuzin kiralayın, ister nostaljik bir araba. Hangisini

isterseniz seçin, yeter ki bunu düğünden on beş gün veya bir ay önce yapın. Zira araç bakım gerektirebilir, cila ve boya isteyebilir; bunları son güne bırakmamak kesinlikle hayrınıza olacaktır. Böylece karşınıza çıkabilecek her türlü aksilik ve kötü sürprizin üstesinden gelmek için zamanınız kalacaktır. 

Gelin arabası dediğiniz süslü olur, doğru; ancak yine de abartmamakta fayda var. Motor kapağının üzerine konduracağınız bir demet çiçek, son derece şık ve zarif görünecek ve kanımızca yeterli olacaktır. Daha fazla süs adına ön ve arka camlarınızı tül ve çiçeklerle bezer, görüş alanınızı kısıtlarsanız eğer;  bu, güvenliğinizi tehlikeye atmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Aracı çiçekçiye götürmeden önce içini dışını yıkatmayı unutmayın. Süslemede kullanacağınız çiçeklerin bozulmasını önlemek için süslemeyi düğün saatine yakın bir zamanda yaptırmanız ve tabii aracı güneşten uzak tutmanız önemli bir ayrıntıdır. Süsleri aracınıza tutturmak için yapıştırıcı kullanılacaksa, bunun aracın boyasına zarar vermeyeceğinden emin olun.

Böyle özel bir günde gelin arabasının direksiyonunu güvendiğiniz bir arkadaş veya akrabanıza teslim edin ki, enerjinizi trafikte tüketmeyin, hele bir de düğünde alkol alacaksanız güvenliğinizi tehlikeye atmayın.

Gelin damadın önünü kesmenin adetten olduğu ülkemizde, yanınıza içine az bir para koyduğunuz bol miktarda zarf almanız sizi oldukça rahatlatacaktır.

Aracın sağ ön koltuğunda şoföre ve gelin ile damada yardımcı olacak birinin oturması ve torpidoda bisküvi, su, kolonya, kâğıt mendil gibi gerekli olabilecek malzemeler bulunması iyi olacaktır. 

antalyadadugun.com bir Fame Residence Lara sitesidir.

Facebook Sayfası: Fame Residence Lara Düğünleri

15 Şubat 2013, 09:33
Facebookta Paylaş