Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fame Residence Lara  Hep Yanıbaşınızda

Düğün gününüzde ayaklarınızın tadacağı yorgunluğu anlatmaya kelimeler yetmez. Fotoğraf çekimleri, tebriklerin kabulü, gece boyunca dans derken ayaklarınıza binecek yükü bir hayal etmeye çalışın. İnsan tabanlarının sızlayıp, yandığını hissediyor değil mi? İşte tam bu yüzden ayakkabınızı dikkat ve özenle seçmeniz çok önemli. 

Gelin ayakkabısı tabii ki şık olmalı ama her şeyden önce rahat olmalı. Fazla yüksek topuklu olmamalı, ayağı terletmemeli. Çok sivri burunlu olursa ayağınızı sıkar, bantlı olursa ayağınızı keser, canınızı acıtır.

Gelin ayakkabınız konusunda atacağınız ilk adım, ayakkabınızın hazır mı yoksa özel yapım mı olacağına karar vermek. Buna karar verdikten sonra işimiz biraz daha netleşip, kolaylaşıyor.

Hazır alacaksanız:

  • Düğün gününüzde ayakta kalmaktan dolayı ayaklarınız şişmiş olacağından dolayı, gelin ayakkabınızı almak için akşam saatlerini tercih edin.
  • Düğünden önce ayakkabınıza alışmak için bir süre evde terlik gibi giyin.
  • Düğün gecesi giymeden önce de içinde bir saat nemli bez bekletin ve ayağınıza pudra sürün.
  • Eğer ayakkabınızı çorapsız giyecekseniz pudralamanızda özellikle fayda vardır.

 Özel sipariş yaptıracaksanız:

 Ayakkabınızı gelinliğinizin kumaşından tasarlatabilirsiniz. Bu durumda gelinlik kumaşınızı satın alırken ayakkabınız için bir miktar daha fazla almanız gerekecektir.

  • Ayakkabınızı imal ettireceğiniz kişi ya da firma gelinliğinizin modelini, rengini ve aksesuarlarını bilmek, ayakkabı tasarımını bunlara uygun olarak yapmak isteyecektir.
  • Ayakkabınızın düğün gününüze değil, gelinlik provanıza yetişmesini sağlayın.

 Son olarak evlenmek isteyen arkadaşlarınıza bir iyilik yapın ve adlarını ayakkabınızın altına yazmayı unutmayın.

antalyadadugun.com bir Fame Residence Lara sitesidir.

Facebook Sayfası: Fame Residence Lara Düğünleri

19 Şubat 2013, 11:43
Facebookta Paylaş