Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Fame Residence Lara  Hep Yanıbaşınızda

Eğer peri masalları ile büyümüşseniz mutlaka yıllardır hayalini kurduğunuz bir gelinlik modeli vardır aklınızda. Ancak hayallerinize kendinizi fazlaca kaptırıp, gerçekleri de unutmayın.

 İşte bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

 Gelinliğinizin seçimini düğün tarihinizden en az üç ay önce yapın. Dikişe yöneldiyseniz, bu süreyi daha da öne alın.

  • Kumaş seçiminde düğün mekanınızı göz önünde bulundurun. Salon düğünlerinde daha ağır kumaşlara yönelebilirken, açık hava düğünlerinde daha uçuşan kumaşları tercih edebilirsiniz.
  • Uzun boylu bir gelinseniz hem dar hem de kabarık modelleri istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz ancak kısa boylu bir gelinseniz fazla kabarık olmayan modelleri tercih etmenizde yarar vardır.
  • Kilo sorununuz varsa, omuzları açık gelinlik modellerinden uzak dursanız iyi olur. Bu konuda en kestirme çözümü dile getirmemiz gerekirse, vücudunuzun hangi bölgesinde fazlalık varsa, gelinliğinizin o bölgesini sade tutun.
  • Gelinliğinizin etek boyunda karar kılarken, rahatlığınızı ön planda tutun. Özellikle uzun kuyruklar, gece boyunca eteğinize basılmasına ve ızdıraba neden olur. Gelinliğin ön boyu da çok önemlidir. Gereğinden uzun bırakılırsa yürürken ayağınızın altına girip yürümenizi zorlaştırır, daha da kötüsü düşmenize neden olabilir. Bu yüzden gelinlik provalarınızda düğün gecesi giyeceğiniz ayakkabılarınızı giymenizi ve bol bol yürümenizi öneririz.
  • Eğer düğününüzün gerçekleşeceği yerin zemini halı kaplı ise gelinlik provalarınızı da mutlaka halı üzerinde yapın. Aksi takdirde tam düğün gecenizde gelinliğiniz aniden halı ile buluştuğunda gelinlik halıya takıldığı için yürüyemediğinizi fark edip, sorun yaşarsınız. Ayrıca gelinlikçinizi bu konuda en başından uyarın.
  • Gelinliğin dekoltesi mutlaka bir tek yerinde olmalı ki, rahat edebilesiniz. Göğsü açık bir gelinliğin sırtı; sırtı çok açık bir gelinliğin ise göğsü kapalı tutulmalıdır.
  • Gelinliğinize diktireceğiniz incik boncuğun, kolunuzun açıkta kalan bir yerine sürtünmemesine dikkat edin. Aksi takdirde gece boyu hem canınız yanar hem de kolunuz yara olur.

Son olarak gelinliğinizi teslim aldıktan sonra onu mümkün olduğunca yükseğe asın ki, etekleri kırışmasın.

antalyadadugun.com bir Fame Residence Lara sitesidir.

Facebook Sayfası: Fame Residence Lara Düğünleri

23 Şubat 2013, 09:26
Facebookta Paylaş